×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Нормализиран сообраќајот на патот Куманово - Крива Паланка

  04.11.2023 20:07 | Жаклина Цветковска

  Од 18.15 часот сообраќајот на патниот правец Куманово – Крива Паланка е нормализиран и се одвива непречено, без застои и ограничувања, информираат од АМСМ.

  Нормализиран сообраќајот на патот Куманово - Крива Паланка

  Прекинот на двете коловозни ленти го предизвика одрон од карпи како последица на обилните врнежи на дожд кај „Ругинска кривина“ во село Ругинце, по што целокупниот сообраќај се пренасочуваше по алтернативната делница, односно по стариот пат Куманово - Крива Паланка.

  Сообраќајот на магистралниот пат А2  беше во прекин од околу 12 часот, по што екипи на Јавното претпријатие за одржување регионални патишта "Македонија пат" беа на терен и работеа на расчистување на оваа делница.