×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Опожарени 15 хектари шума во кривопаланечко

  01.11.2022 16:03 | Жаклина Цветковска

  Во шумски пожар, кој избувнал во селото Крстов Дол, кривопаланечко, опожарени се околу 15 хектари со   борова и букова шума .

  Опожарени 15 хектари шума во кривопаланечко

  Во гасењето  на пожарот учествуваало  едно противпожарно  возило и 8 пожарникари , едно возило со 5 вработени од ПШС „Осогово“ од Крива Паланка  и едно возило со 2-ца  вработени од Дирекција за заштита и спасување.

  Благодарение на интервенцијата од македонска страна, спречено е проширување на пожарот на територијата  на Србија.