×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Андреј Васевски ќе учествува на Пингпонг турнир за најдобри кадети во Крушево

  18.06.2021 08:51 | KumanovoNews

   Младиот и надежен пингпонгар Андреј Васевски, член на ППК „Куманово“, предводен од својот тренер Мики Трендафиловски, овој викенд ќе учествува на Топ 8 - турнир на осумте најдобри кадети од државата што ќе се одржи во Крушево.

  Андреј Васевски ќе учествува на Пингпонг турнир за најдобри кадети во Крушево

  „Не очекува напорен турнир каде за еден ден треба да одиграме седум натпревари. Заморот полека го прави своето, бидејќи во последните неколку недели учествувавме на четири државни првенства играјќи сабота недела, но што е тука е. Задоволен су од постигнатите резултати на моите играчи, сигурно дека можевме и повеќе, но пандемијата си го направи своето. Од Андреј очекувам да го даде својот максимум и да го поправиме рејтингот“, истакна тренерот на ППК „Куманово“ Мики Трендафиловски.