×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Бронзен медал за пингпонгарот Андреј Васевски

  21.03.2022 11:54 | Сузана Николиќ

  Андреј Васевски член на Пингпонгарскиот клуб „Куманово“ освои бронзен медал на 29-то Државно поединечно првенство за јуниори, кое викендов се одржа во Крива Паланка. 

  Бронзен медал за пингпонгарот Андреј Васевски

  „Оваа е одличен резултат на Андреј Васевски и прв негов медал на едно Државно првенство. Да бидам искрен отидовме на оваа првенство да избориме пласман меѓу осумте најдобри во оваа категорија, но се вративме со бронзен медал. Успехот ќе беше поголем да имавме малку повеќе спортска среќа во полуфиналниот меч кога при водство од еден сет и одлична игра во другиот сет не да дојдеме до водство од 2:0 во сетови, но искуството си го направи своето го загубивме овој меч со 3:1 од овогодишниот Државен првак Александар Јакимовски од Крива Паланка“, истакна Мики Трендафиловски, тренер на ППК „Куманово“.

   На првенството учествуваше и Ведран Рангелов, кој одигра добри мечеви и го дели деветото место.

  Трендафиловски вели дека е задоволен од  играта на неговите ученици на оваа првенство. 

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk