×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • „Домашен“ натпревар на стартот од регионалното натпреварување

  13.10.2021 08:05 | Стефан Николиќ

  Кошаркарите на Куманово денеска го започнуваат својот настап во БИБЛ лигата, а прв противник е тимот на Навико Академија ФМП од Скопје. 

  „Домашен“ натпревар на стартот од регионалното натпреварување Фото: www.facebook.com/kumanovokk/

  Одкако се вратија од квалификациониот турнир за ФИБА Купот, Куманово ги започна и натпреварите во домашното првенство, каде што во две одиграни кола забележаа победа против Ангели во првото коло, и пораз на гостувањето во Гостивар. 


  Екипата на ФМП досега има два порази, од дебитантот Феникс и во второто коло од Пелистер.


  Натпреварот се игра во салата на училиштето Перо Наков со почеток во 19 часот.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk