500x100-1
20. 08. 2019 10:37

Фудбалските екипи од Речица се подготвуваат за новата сезона

Фудбалските екипи од Речица се подготвуваат за новата сезона

Женската екипа на Речица, под водство на тренерот Валентин Стоиловиќ, почна со интензивни подготовки, во пресрет на новата сезона.

„Екипата ќе се обиде да го поправи пласманот и да се искачи некое место погоре на табелата“, - вели тренерот Стоиловиќ.

Првенството на женскиот шампионат се очекува да започне на 25-ти август.

Воедно, машката екипа на Речица откако, претходната година, се пласираше во третата лига, започна со подготовки за повисок ранг на натпреварување. Првичната амбиција на машката екипа во следната сезона е опстанок во лигата, секако доколку има можност и борење за повисок пласман.

Првенството во трета лига, неофицијално, треба да започне на 31-ви август.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk