03. 02. 2020 13:05

KK Kуманово го победи Вардар на гостински терен

KK Kуманово го победи Вардар на гостински терен

Во последниот натпревар од 14 коло, во рамките на Првата кошаркарска лига, Куманово го победи Вардар на гостински терен со резултат од 89:85.

Иако во првото полувреме Вардар поведе со резултат од 48:40, Куманово успеа со одлична игра во второто полувреме да постигне победа.

Од екипата на Куманово најуспешни беа: Горјан Марковски со 25 поени и Марјан Јанески со 19 кошеви.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk