15. 10. 2019 10:08

КК Куманово со победа против Пелистер на почетокот на новата сезона

КК Куманово со победа против Пелистер на почетокот на новата сезона

Кумановските кошаркари, во првото коло од новата сезона на Првата машка лига, го започна со победа против Пелистер.

Натпреварот заврши со победа на нашите кошаркари против екипата на Пелистер со резултат од 84-79.

На 2 минути од крајот на натпреварот резултатот беше изедначен, но засилувањето со Младеновиќ придонесе нашата екипа да замине од салата со победа.

Освоени голови: Јаневски 26, Младеновиќ 24, Марковски 10, Миладиновиќ 8, Петровски 8, Стојановски 8.

Во второто колко КК Куманово ќе игра против Академијата ФМП.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk