17. 10. 2019 15:50

Кумановските ракометари на гостински терен против екипата на „Текстилец“

Кумановските ракометари на гостински терен против екипата на „Текстилец“

Кумановските ракометари на гостински терен во Штип во 20 часот, во рамките на Првата машка лига, денес ќе играат против екипата на РК „Текстилец“.

РК „Текстилец“, од вкупно четири одиграни натпревари до сега нема забележано победа, што може да биде дополнителна мотивација за нашите ракометари да се обидат да не бидат првите победени.

Сепак, нашите ракометари забележуваат видно подобрување во играта за разлика од лани, а против екипата на Алушевски успеаја да победат и со разлика од 13 гола.

Следниот натпревар МРК Куманово ќе го игра на 20. октомври, против екипата на РК Македонија ГП.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk