×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Македонија играше нерешено со Бугарија

  08.02.2010 17:51 | KumanovoNews

  Македонската футсал репрезентација, одигра нерешено со репрезентацијата на Бугарија.

  Македонија играше нерешено со Бугарија

  Со резултат 1:1 и покрај добрата игра македонската репрезентација не успеа да реализира пенал и со тоа да ја издвојува толку посакуваната победа. Во спортската сала натпреварот го следееа 3500 гледачи и навивачи на македонските фудбалери. Победата беше значајна и поради можноста Македонија да ја добие организацијата на европското првенство во мал фудбал.