×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Мирковски и следната сезона ќе е тренер на Куманово

  18.05.2022 11:55 | KumanovoNews

  Кошаркарскиот клуб Куманово на својот Фејсбук профил објави дека ја продолжува соработката со Владимир Мирковски и дека актуелниот тренер ќе го води тимот и наредната сезона. 

  Мирковски и следната сезона ќе е тренер на Куманово Фото: facebook.com/kumanovokk

  Мирковски дојде на средина на сезоната каде што го наследи Игор Ѓорѓиевски. Смената не донесе голем резултат и тимот по својата дебитанстка сезона во Прва лига, оваа сезона втор пат во својата историја играше плеј-аут. Победите дојдоа во овој дел од првенството, кога Куманово забележа пет победи во низа и избега од зоната за испаѓање во понизок ранг. 


  Денеска Куманово и гостува на Академија ФМП, а до крајот на сезоната преостануваат уште два натправри - против Работнички и вториот тим на МЗТ Скопје.