16. 12. 2019 12:01

Ракометарите со лесна победа против екипата на Текстилец

Ракометарите со лесна победа против екипата на Текстилец

Кумановските ракометари, на домашен терен, во рамикте на натпреварите од Првата машка лига, ја совладаа екипата на Текстилец. Натпреварот заврши со лесна победа за МРК Куманово со резултат 31:20.

 Во првото полувреме од натпреварот Куманово постојано беше во водство, а крајот на првото полувреме го заврши со резултрат 12:9.

Во второто полувреме МРК Куманово ја зголемуваше разликата во голови, со што заврши со победа со 11 гола разлика.

Со оваа победа Куманово останува на петото место на табелата, а наредниот натпревар ќе го игра со екипата на РК Македонија ЃП.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk