×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Ракометарите успешни, кошаркарите поразени

  15.11.2009 23:00 | KumanovoNews

  Ракометарите на Куманово во дуелот со РК Партизан - Кичево, издвојуваа убедлива победа. Со резултат 39:24 (18:8) само ја потврдија својата супериорност.

  Ракометарите успешни, кошаркарите поразени

  Најдобар поединец во победничкиот тим е  Виктор Петровски со постигнати 8 гола, ја потврди формата во која се наоѓа. Одлично деби имаше и новиот голман на Куманово Дејан Крстевски, кој за петнаесетина минути имаше 8 интервенции од кои 2 седмерци. Следнот натпревар ракометарите го играат со истата екипа само на гостински терен.

  Во кошаркарската втора лига вчера се одигра меч за првото место. Во натпреварот помеѓу Куманово и Гоце Делчев, скопјани излегоа како победници по продолжението со резултат 90:87(74:74). Најзабележителен играч на натпреварот беше Далибор Димковски, кој беше прецизен 8 пати при шут за 3 поени. Во досегашниот дел од сезоната кумановчани имаат скор од 7 победи и 3 порази. Следниот меч се игра во недела (16:30ч) во Куманово против екипата на Кожув.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk