27. 01. 2020 20:37

Ракометарките изгубија од екипата на Јагодина

Ракометарките изгубија од екипата на Јагодина

Ракометарките на вториот натпревар против екипата на ЖОРК Јагодина од Србија, забележаа значителен пораз, со резултат 35:21.

ЖРК Куманово иако на почетокот започна со добра игра, сепак на крајот на полувремето заврши со резултат 13:20. Екипата на Јагодина ја покажа својата подготвеност на теренот и во еден период водеше и со резултат од 12 гола.

Постигнати голови на Куманово: Трајковиќ 2, Ивановска 1, Пецанова 1, Чокели 2, Јанкуловска 4, Боризовска 6, Шарановиќ 1, Кипријановска 2, Гичевска 2.

ЖРК Куманово, на првиот пријателски натпревар со екипата на Јагодина победи со 24:22,  а нашите ракометарки и понатаму продолжуваат со подготвителни натпревари.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk