×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Вело М освои три медали во Скопје

  15.11.2009 23:00 | KumanovoNews

  Велосипедистите на Вело-М од Куманово постигнаа одлични резултати на велосипедската ноќна трка „Ослободување на Скопје„ што се одржа низ улиците на Скопје.

  Вело М освои три медали во Скопје

  Во категоријата јуниори победи Стефан Петовски, кој е најдобар македонски велосипедист. Кај кадетите првото место го освои Александар Атанасовски, од сениорите Зоран Ристовски го освои третото место.

  Со оваа трка се заврши велосипедското првенство на Македонија за 2009.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk