×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • ЖРК Куманово без пораз во сезоната, патува на гостување во Битола

  12.11.2021 08:34 | Стефан Николиќ

  Ракометарките на Куманово продолжуваат со својата доминација, и со осум победи без пораз и нерешен резултат даваат до знаење дека имаат намера да ја одбранат титулата во домашното првенство.

  ЖРК Куманово без пораз во сезоната, патува на гостување во Битола

  Во недела и гостуваат на екипата на Пелистер 2012 која до сега има забележано три победи, исто толку порази и еден нерешен резултат.


  Суперлига-жени оваа сезона е поделена во две групи, ЖРК Куманово се наоѓа во групата А и има осум победи во осум одиграни натпревари. 


  Главните конкуренти на кумановчанки, Вардар и Металург се наоѓаат во Б групата, каде што Вардар има 7 од 7, додека Металург има еден пораз во седумте одиграни кола.
  Натпреварот помеѓу Пелистер и Куманово се во недела со почеток во 15 часот.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk