ЖРК Куманово без пораз во сезоната, патува на гостување во Битола

12.11.2021 09:34 | Стефан Николиќ

Ракометарките на Куманово продолжуваат со својата доминација, и со осум победи без пораз и нерешен резултат даваат до знаење дека имаат намера да ја одбранат титулата во домашното првенство.

ЖРК Куманово без пораз во сезоната, патува на гостување во Битола

Во недела и гостуваат на екипата на Пелистер 2012 која до сега има забележано три победи, исто толку порази и еден нерешен резултат.


Суперлига-жени оваа сезона е поделена во две групи, ЖРК Куманово се наоѓа во групата А и има осум победи во осум одиграни натпревари. 


Главните конкуренти на кумановчанки, Вардар и Металург се наоѓаат во Б групата, каде што Вардар има 7 од 7, додека Металург има еден пораз во седумте одиграни кола.
Натпреварот помеѓу Пелистер и Куманово се во недела со почеток во 15 часот.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk