08. 08. 2019 15:13

ЖРК Куманово започна со подготовки за ЕКВ купот

ЖРК Куманово започна со подготовки за ЕКВ купот

 Во спортската сала на Куманово, на 14 и 15 септември, ќе се одиграат двата натпревари од првото коло на ЕКВ купот, помеѓу ЖРК Куманово и чешкиот претставник.

Кумановскиот тим, подготовките за натпреварот ги спроведува во салата на средното училиште „Перо Наков“ во Куманово.

Ракометарките се надеваат дека заедно со верната публика и полната трибина со навивачи ќе успеат да го елиминираат славниот тим на Славија и да ги израдуваат кумановците со успешни резултати.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk