12. 01. 2021 12:59

Повредена 19-годишна кумановка, со тешки повреди пренесена во болница

Повредена 19-годишна кумановка, со тешки повреди пренесена во болница

Деветнаесетгодишна девојка од Куманово, се здобила со тешки телесни повреди откако во неа удрило возило управувано од Д.С.(43) со кумановски регистарски ознаки.

Несреќата се случи вчера во 14.20 часот на крстосницата од улица „Кирил и Методиј“ и улица „Перо Чичо“, Д.С.(43) управувајќи патничко моторно возило „мазда“ со кумановски регистарски ознаки удрил во М.Т.(19) од Куманово“, соопштуваат од МВР.

По незгодата М.Т. била пренесена во Општа болница Куманово каде и` биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk