×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Со автомобил удрил во пешак, па побегнал

  05.08.2022 20:49 | Сузана Николиќ

  Повозрасен кумановец се здобил со сериозни повреди во сообраќајна несреќа на крстосницата на локалниот пат за с.Пчиња, ул.„Косовски бригади“ и крак од ул.„Тоде Думба“.

  Со автомобил удрил во пешак, па побегнал

  Сообраќајката се случила вчера околу 11.00 часот, кога патничко возило удрило во пешакот Н.А.(82) од Куманово. Наместо да му помогне на повредениот, возачот го напуштил местото на несреќата. 

  Од ударот Н.А. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Куманово. 

  Увид на лице место извршила екипа од СВР Куманово и за настанот бил известен Јавен обвинител.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk