×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Утре неработен ден - ќе се празнува „Св.Кирил и Методиј“

  23.05.2022 10:25 | Сузана Николиќ

  Денoт на сесловенските просветители - „Св. Кирил и Методиј“ е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

  Утре неработен ден - ќе се празнува „Св.Кирил и Методиј“

  Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците, 24 мај 2022 година, вторник, Денoт на сесловенските просветители - „Св. Кирил и Методиј“ е неработен ден. 

  Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани во Република Северна Македонија им го честита празникот "Св.Кирил и Методиј", Денот на сесловенските просветители.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk