500x100-1
23. 10. 2010 10:31

Викендов сончево, наутро студено

Викендов сончево, наутро студено

 Викендот ќе преовладува стабилно и суво време, на места со пад на утринските температури и под нулата.

Од понеделник до среда ќе преовладува променливо облачно време со јужен ветер и со повремени врнежи од дожд кои на места ќе имаат пообилен карактер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.