×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Внук истепал баба, па се заканил на сосед и нападнал полицаец

  15.09.2023 12:40 | Сузана Николиќ

  Триесет и четриргодишен кумановец ја тепал неговата баба, а потоа се заканувал на сосед и нападнал полицаец.

  Внук истепал баба, па се заканил на сосед и нападнал полицаец

  „Полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.К.(34) од Куманово, затоа што физички ја нападнал неговата баба, со остар предмет се заканил на сосед и при приведувањето физички нападнал полициски службеници кои вршеле службени дејствија“, соопшти Кумановската полиција. 

  Н.К. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.