Водици со снег!

18.01.2010 12:02 | KumanovoNews

За православниот празник Богојавление - Водици, оваа година ќе имаме снег. Според прогнозите на Управата за хидрометеоролошки работи во вторник - 19. јануари, во земјава ќе преовладува облачно време со врнежи од снег.


Водици со снег!

Минималната температура ќе се движи од -4 до 1, а максималната дневна ќе достигне до 5 степени Целзиусови.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk