Воведени рестрикции на водата

15.06.2010 13:34 | KumanovoNews

 ЈП „Водовод„ воведе контролирана потрошувачка на вода за да се надмине проблемот со зголеменета потрошувачка и недостигот на вода во населбите од висока зона.

Воведени рестрикции на водата

Од денеска во периодот од 10 до 22 часот водата ќе биде исклучена во населбите Добрешане, Проевце, Средорек, Долно Којнаре, Перо Чичо, Ајдучка Чешма и улицата Никола Тесла. По 22 часот  водоснабувањето во овие населби ќе се нормализира.

Водата ќе се сопира на секои 12 часа и рестрикциите ќе трајат наредните неколку дена, додека се нормализира дотурот на сирова вода од водоснабдителниот систем Липково и Глажња, соопштуваат од ЈП „Водовод„.  

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk