Заработил кривична затоа што ископал дупка, а не ја обезбедил

30.06.2010 10:02 | KumanovoNews

 Кумановската полиција поднесе кривична пријава против Ќ.Ш. (40) од  Куманово за сторено кривчно дело „тешки дела против општата сигурност“.

Заработил кривична затоа што ископал дупка, а не ја обезбедил

 Во февруари  годинава, пријавениот при изведување на градежни работи –ископување на канал во с.Опае, ископал дупка со поголеми димензии без да ја обезбеди, по што едно лице од Куманово поминувајќи покрај наведеното место паднало во дупката и тешко телесно се повредило.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk