×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • ДЕНЕШЕН ХОРОСКОП (14.09.2020)

  14.09.2020 07:01 | KumanovoNews

  Денешен хороскоп (14.09.2020)

  ДЕНЕШЕН ХОРОСКОП (14.09.2020)

  Овен

  Иако сте друштвена личност и сакате да сте опкружени со луѓе, денес ќе сакате да бидете сами. Ќе чувствувате посилен умор кој ќе се одрази врз вашето тело, можеби и поради работата. Денес е препорачливо да не лежите цел ден бидејќи сте уморни, туку да бидете активни, на пример, да излезете на прошетка.

  Денес е денот кога после долго време треба да ги искажете своите емоции, направете романтична вечера, напишете љубовна песна или пак пишете му смс порака на вашиот сакан.

  Бик

  Иако уживате во самотијата, денес ќе се чувствувате осамено. Можеби ќе обидете повик од пријателот да излезете. Затоа сосредоточете ги мислите на некој тренинг или на некој проект на кој работите, затоа што на тој начин нема да се чувствувате осамено.

  Иако вашиот љубовен живот во моментот не е страствен, денес ќе ви биде позбавно. Ако сте во врска ќе имате момент за паметење, а ако не сте во врска тогаш очекувајте некој повик, но не се впуштајте во истото премногу емоционално.

  Близнаци

  Можна е тензија, без никаква посебна причина. Некој од семејството е заглавен во проблем кој не може самиот да го реши, затоа искористете ја својот позитивна страна и понудете му решение. И не заборавајте на физичката активност.

  Ѕвездите денес ќе ви помогнат да го погледнете суштинскиот проблем во вашата врска, но не реагирајте негативно, т.е обидете се проблемот да го решите на попозитивен начин.

  Рак

  Ќе бидете презафатени со работата, во текот на денот е можен и повик од непозната личност. Доколку не сте во можност да се ослободите од стресот со прошетка, денес е денот кога треба да почнете со пишување.

  Имате одлични можности да си поминете убаво, без разлика на каква и да одите забава. Верувајте на својата интуиција, зашто некоја личност може да ви предизвика пеперутки во стомакот.

  Лав

  Може да бидете доста расеани поради финансиски проблеми. Можеби ќе треба да ги погледнете своите трошоци. Доколку во текот на ноќта имавте некој сон, запишете го, зашто соновите се рефлексија на вашиот живот.

  Ѕвездите на вас и вашиот партнер ви носат позитивна енергија за да го решите проблемот со кој се соочувате повеќе време. Прегрнете се, насмејте се и ќе видите дека ништо не е толку страшно.

  Девица

  Некој близок до вас ќе ви предизвикува потешкотии за соработка. Немојте да го сфаќате лично, зашто личноста си има свои проблеми. Може да почувствувате тензија поради истото, но не е ништо сериозно.

  Комуникацијата ќе биде ваш главен адут, па затоа искористете го истото за личноста која ви се допаѓа. Сериозниот став оставете го за некој друг ден, бидете само шармантни и уживајте во мигот.

  Вага

  Најверојатно денес ќе бидете напнати, но нема да ви е позната причината. Веројатно се' ќе сфаќате "здраво за готово", па дури и ќе се навредите иако нема да има потреба за тоа. Доколку се чувствувате напнато, кажете им и на другите, не очекувајте тие се' да знаат сами.

  Причината поради која претходните денови сакавте да плачете, денес ќе ви биде смешна. Внимавајте на кого ги раскажувате тајните, меѓу вас има многу неискрени луѓе.

  Шкорпија

  Овој ден, за вас, не е добар за забава и дружење, иако пријателите постојано ќе ве бараат. Можеби, денес, е најдобро да си ја завршите работата како што треба, па дури тогаш да заминете на заслужен одмор.

  Денес ќе можете да ги контролирате вашите емоции. Ќе можете да ја разгледате ситуацијата од повеќе аспекти, па затоа ќе имате смирен разговор со вашиот партнер.

  Стрелец

  Ќе се чувствувате малку напнато. Доколку сте во центар на вниманието, денес тоа ќе ви пречи. Ако д вас се очекува да кажете нешто, бидете јасни и прецизни.

  Овој ден постојано ќе се смеете, па затоа ќе му ја вратите насмевката и на партнерот. Меѓутоа, ова позитивна енергија ќе ја снема, па затоа бидете спремни да поразговарате со вашиот партнер, доколку тој сака.

  Јарец

  Нема да ви се разговара многу, па затоа нема да сакате да сте помеѓу луѓето. Можеби најдобро е ког ќе најдете време да си земете книга или да се препуштите на нешто кое ви донесува мир и да си останете во домашна атмосфера, па може и со вашиот партнер.

  На љубовен поле, ќе бидете расположени, но нема тука некоја голема страст, туку само ваше согледување на вредностите на саканиот.

  Водолија

  Иако, во моментот, не сте финансиски загрозени, сепак денес ќе чувствувате некоја загриженост поради парите. Најчесто ќе ги трошите парите за непотребни работи, па некој совет од некој друг ќе ве нервира.

  Зборувајте искрено кога станува збор за вашите емоции. Се' на што треба да внимавате, пред да се впуштите во раговорот, е пријатната атмосфера.

  Риби

  Иако, овој ден нема за вас да биде пријатен за дружење, но  доколку некому му имате ветено дека ќе го направите истото, тогаш не откажувајте. Доколку во моментот имате некоја недовршена работа, тогаш посветете се на неа, тоа ќе ви ги оттргне мислите и ќе ви донесе разрешување на истите.

  Ако денес, сте на прв состанок, очекувајте успех. Денес ќе уживате во кокетирањето, затоа што ѕвездите се наклонети кон вас. Можноста да се случи нешто повеќе од романса, денес е поголема од вообичаено.