14. 10. 2020 10:26

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (14.10.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (14.10.2020)

 Дневен хороскоп

Бик

Во текот на овој ден очекувајте поголема напнатост, односно денес нема да можете на лесен начин да ги завршите работите. Кога станува збор за љубовта очекувајте исполнетост. Вашат сакана личност денес нема да биде расположена за расправии.

Овен

Во текот на овој ден ве очекува повеќе работа. Делумно и затоа што вие си задавате преголеми обврски, а делумно и затоа што вашите претпоставени знаат дека вие сте способни за повеќе работа. Кога станува збор за љубовта, денес ќе се чувствувате исполнето, односно партнерот ќе биде расположен за да ви ги покаже неговите чувства.

Близнаци

Интензивен ден ве очекува денес на работата. Ќе имате премногу обврски, но делумно и ќе станува збор за заостанатите обврски. Затоа обидете се доколку е можно попладневните часови да ги испланирате за состанок со вашиот партнер.

Рак

Блага нерасположеност затоа што денес ќе мора да се откажете на работата од нешто кое што сте го сакале. Кога станува збор за љубовта, денес ќе сакате да му се приближите на вашиот партнер, меѓутоа знаците на неговата љубомора ќе ве оттргнат уште повеќе.

Лав

На работата денес повторно ќе сте незадоволни, односно вие повторно ќе се чувствувате дека нема да бидете доволно вреднувани. Веќе со месеци очекувате финансиски нагрда, меѓутоа вашите претпоставени воопшто име размислуваат така. На љубовен план ве очекува пријатна вечер со вашата сакана личност, а доколку нема да бидете во можност да бидете заедно, тогаш пишете и порака. Негувајте си ја врската.

Девица

Во текот на овој ден ќе имате повеќе работа, како за почеток на неделата. Сепак, тоа нема да ви претставува проблем, затоа што денес вашите комуникациски вештини ќе бидат особено изразени. Кога станува збор за љубовта, обидете се со убави зборови и на убав начин да и' покажете на саканата личност дека ви значи и дека немате намера да ја оставите.

Вага

Еден разговор или договор за кој мислевте дека воопшто нема никакво значење денес ќе ви го покаже токму спротивното. А тоа ќе го забележите на работата. Кога станува збор за љубовта, обидете се да ја искористите вашата силна страна на "вагање" за да не мислите дека вие секогаш сте во право и дека само вашето е точно.

Шкорпија

Денес, ќе бидете збунети поради информациите кои ќе ги добивате на работата. На некој чуден начин нема да знаете зошто се одвиваат работите како што се одвиваат. Понекогаш се чувствувате како воопшто да не припаѓате на работата. Кога станува збор за љубовта, нема да бидете расположени за особено искажување на вашите чувства, а тоа ќе му пречи на вашиот партнер.

Стрелец

Денес целосно ќе се посветите на работата, како за почеток на неделата. Во еден миг и ќе се запрашате дали е тоа во ред со оглед на тоа дека ве чека цела работна недела. Кога станува збор за љубовта, денес ќе се чувствувате релаксирано, затоа што нема да има некои необични промени.

Јарец

Денешниот ден на работата ќе ви помине лесно, односно се' ќе ви оди од рака. Па дури во еден момент и ќе се чувствувате премногу горди на себе. Тоа е сосема во ред за вашата самодоверба. Исто така, оваа енергија може да ја искористите и за разговор со вашиот партнер за посериозните теми кои ве мачеа во последно време

Водолија

Во текот на овој ден ќе имате покреативни идеи но нема да соберете храброст за да ги реализирате. Иако нема да ги реализирате сепак продолжете да работите на нивната разработка. Она што вреди не се остава на страна. Кога станува збор за љубовта, денес е имате чувство дека ве следат многу погледи, па затоа не затворајте се дома, излезете и почувствувајте се сакани.

Риби

Кога станува збор за работата, денес знаците ви се наклонети. Престанете да се плашите да ризикувате. Се' додека не се одлучите на чекор напред, ќе стоите во место. На љубовен план, денес очекувајте од вашиот партнер знаци на внимание. Но не стојте и вие на страна, покажете му го истото.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk