16. 03. 2020 09:19

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (16.3.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (16.3.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Иако постојано сте преокупирани со финансиите, нема да имате проблеми.

Ако барате идеална љубов, истата можете да ја најдете во некој со хороскопски знак Водолија.

Бик

Иако немате некоја посебна желба за работа, сепак денес ќе бидете заинтригирани од одредени работи.

Кога станува збор за љубовта, не изоставувајте ја искреноста, таа е најважна во секое време.

Близнаци

Вашата креативна страна може да дојде до израз овие денови, затоа почнете да правите нешто кое го сакате наместо да се жалите.

Покрај вас задржете си ги луѓето кои се полни со ведрина.

Рак

Ако навистина сакате да изградите здрави односи, тогаш бидете она што сте. Престанете да бидете она што другите сакаат да го видат кај вас.

Љубовта не се гради без доверба.

Лав

Вашата работа во моментот ќе биде условена од колективот, а не само од вас.

На љубовен план, потребна ви е стабилност, затоа контролирајте си ги вашите изливи на бес.

Девица

Овој ден особено ќе бидете уважени од повеќе луѓе и тоа ќе ја подигне вашата самодоверба.

Доколку барате идеална љубов откажете се од тоа, уживајте и во мааните на вашиот сакан и тоа ја прави љубовта.

Вага

Само со добра организација можете да го постигнете она што го имате зацртано.

Припадниците на овој хороскопски знак кои се во брак или подолга врска би требало да поразговараат со партнерот, затоа што нивните интереси можат да ги исклучат од игра.

Шкорпија

Динамичен ден во кој ќе се чувствувате многу уморни.

Денес после долго време ќе помислите дека навистина ви треба побогат партнер, за да ги преживеете сите маки. Но внимавајте, мирот не е во парите.

Стрелец

Љубовта и работата никогаш не одат заедно. Затоа обидете се да ги разграничите. На работата ви е потребна мирна глава.

Денес ќе си бидете доволни и самите на себеси.

Јарец

Денес ќе бидете во врска со работата, бидејќи нема да знаете како да се однесувате и истото да биде правилно.

Денес ќе се чувствувате малаксано и нема да имате желба за никакви љубовни предизвици.

Водолија

За со работата да оди како што треба ќе мора да поставите некои правила пред да стане доцна.

На љубовен план, чувствувате нестабилност и константна вознемиреност.

Риби

Вашите работни односи можат да се подобрат само ако при комуникацијата го употребите и вашиот шарм. На луѓето им е потребно да слушнат и некој топол збор.

Слободните припадници може да воспостават добра комуникација со Бик, а зафатените ги очекува ден пропратен со стрес кој само тие ќе бидат во можност да го контролираат.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk