×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Лажна е дојавата за бомба во училиштето во Крива Паланка

  02.12.2022 14:06 | Сузана Николиќ

  Дојавата за поставена експлозивна направа во основно училиште во Крива Паланка е лажна, покажала проверката на терен, соопштува СВР Куманово. 

  Лажна е дојавата за бомба во училиштето во Крива Паланка

  „МВР ја известува јавноста дека се направени сите потребни проверки во врска со денешната пријава од училиште во Крива Паланка дека на електронската адреса на училиштето била испратена закана за поставена експлозивна направа, и утврдено е дека станува збор за лажна пријава“, информира СВР Куманово. 

  Веднаш по добиената пријава, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на училиштето и по извршени проверки утврдено е дека станува збор за лажна пријава.

  Од училиштето потврдија дека децата се безбедно евекуирани и испратени во нивните домови, откако стигнала заканата.

   

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk