×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Општина Крива Паланка меѓу „300 најуспешни“ во Средна и Југоисточна Европа

  21.10.2021 08:46 | Жаклина Цветковска

  Општина Крива Паланка се најде во групата „300 најуспешни“ од Средна и Југоисточна Европа и е меѓу 7-те добитници на најпрестижните награди што ги доделува реномираната организација „ Глобал Локал“.

  Општина Крива Паланка меѓу „300 најуспешни“ во Средна и Југоисточна Европа

  Признанието го добива за особени залагања во развојот на локалната заедница, а наградата ќе ја прими градоначалникот Борјанчо Мицевски на Регионалниот самит за претприемништво, кој ќе се одржи деновиве во Дубровник, Хрватска.

  Крива Паланка е единствена општина од Македонија која е во групата на најуспешните, каде се вбројуваат поединци, менаџери, бизнис секторот, компании, плански региони, локални самоуправи и други организации и институции.
  Наградите се доделуваат за 2020 година, кога заради пандемијата настанот беше одложен.

   

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk