×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Пукнала цевка пред хотел „Куманово„

  09.12.2011 14:32 | KumanovoNews

    Голем дефект на главната водоводна мрежа денеска го остави без вода за пиење централното градско подрачје. 

  Пукнала цевка пред хотел „Куманово„

   Според службите на ЈП „Водовод„ се работи за пукната цевка пред хотелот „Куманово„. Нивни екипи во текот на денот работеа на пронаоѓање и отстранување на дефектот. Цевката е заменета и  водоснабдувањето ќе се нормализира.