×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Во Старо Нагоричане акцијата „Садница плус„

  10.04.2012 13:40 | KumanovoNews

   Утре во општината Старо Нагоричане, во основните училишта: Христијан Карпош - Младо Нагоричане, Светозар Марковиќ - Старо Нагоричане, и Христијан Т. Карпош - Драгоманце ќе се одржи едукативна акција „Садница Плус“.

  Во Старо Нагоричане акцијата „Садница плус„

  Во акцијата ќе учествуваат учениците од сите основни училишта. Акцијата е подржана од Министерство за образование, Министерство за труд и социјална политика, Агенција за млади и спорт, ЗЕЛС, а покровител на оваа акција е градоначалникот Миодраг Јовановиќ, во соработка со претседателот на Клуб на дрвото Борко Соколовиќ.Во состав на оваа акција учениците ќе засадат семчиња од јасен, кои ќе ги негуваат во текот на летниот период, а ќе се засадат во есенската акција на Денот на дрвото.