27. 03. 2020 11:12

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (27.3.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (27.3.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Планетите ви овозможуваат да си ги подобрите односите со партнерот. Не излегувајте без потреба, бидејќи тоа дополнително ви ги влошува односите. Слободните припадници можат да очекуваат нова убава енергија. Кога станува збор за работата, искористете ја вашата креативност.

Бик

Промената којшто може да ви се случи на љубовното поле може да биде поради тоа што вие мислите на вашата амбициозност, а не на реалната ситуација. Затоа насочете се кон преиспитување на самите себе.

Близнаци

Овој ден може да ви се случат промени на љубовното поле, но тоа ќе биде зависно од вас. Можеби е време да ѕирнете длабоку во себе, да се преиспитате и реално да го барате она што навистина го сакате.

Рак

Без разлика на состојбата во којашто се наоѓате вие ќе мора да ги завршите сите обврски кои ве чекаат. И тоа ви е сосема јасно! Внимавајте на своето однесување, затоа што зборовите ги повредувате и луѓето кои ги сакате.

Лав

Овој ден особено ќе биде истакната вашата креативност и вашата способност за проценка на сите работи околу вас. Некој ќе ве фасцинира на многу лесен начин, но не бидете лекомислени.

Девица

Ве очекува некое чудно нерасположение. Нема да знаете како да се справите со вашите емоции, па затоа ќе се насочите кон туѓите животи. Не правете го тоа, не дозволувајте од себе да создадете огорчена личност.

Вага

Вашето незадоволство е очигледно и почнувате да се впуштате во расправија која не води никаде. Обидете се да го контролирате бесот, затоа што тој почна да ве контролира вас. Ако на се' гледате негативно, не можете да очекувате позитивен исход.

Шкорпија

Чувствувате потреба за поквалитетно поминато време. Не знаете кај да се свртите и што да направите со себе. Затоа ќе одлучите да се посветите на себеси и на вашето семејство и како некогаш да им покажете колку многу ви значи нивното присуство.

Стрелец

Вие имате смисла за практична комуникација и тоа ве прави попогодни за друштво. Иако, не сакате да бидете во круг на луѓе кои не сакате да се дел од вашето време, сепак ќе морате. Љубовта оставете ја за некои други денови.

Јарец

Немој да бидете премногу тврди на туѓите мислења. Не ви мисли секој лошо. Внимавајте на вашето здравје, затоа што во последно време се чувствувате без енергија.

Водолија

За работа или за домашни обврски нема да бидете заинтересирани. Ќе сакате само да си ја одморите главата од се' и да им ги препуштите обврските на другите. Доколку навистина немате сили да издржите, тогаш кажете им го тоа на најблиските и одморете се.

Риби

Ќе ве мачат морални прашања. Нема да знаете која страна да заземете и на кај да се свртите. Едноставно ќе сакате да сте во друга кожа и друго тело. Но бидејќи знаете дека тоа не е можно, обидете се да се одморите, затоа што одморот ќе влијае попозитивно.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk