29. 01. 2020 09:17

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (29.1.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (29.1.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Вие речиси секогаш знаете доколу работите тргнат во погрешна насока, па така ќе биде и овој ден, затоа послушајте ја вашата интуиција. Постојано наоѓате маани дека вие сте предоминанти во врската, размислете дали тоа е проблемот или се работи за нешто друго.

Бик

Доколу навистина сакате да постигнете нешто со кое ќе се гордеете не одете по патот на другите. Денес, ќе му замерите на вашиот партнер затоа што повеќе ќе биде насочен кон материјалното.

Близнаци

Не само денес туку и во наредниот период вие ќе бидете насочени кон некоја професионална обврска која ќе ве однесе надвор од границите на државата. Партнерот од вас очекува многу повеќе емоции и романтични моменти.

Рак

Доколку навистина сакате да имате добро професионално опкружување, мора да поработите на вашата импулсивност. Денес емоциите ќе ви бидат измешани, нема да знаете дали навистина сте заљубени во личноста за која постојано зборувате или тоа е само илузија.

Лав

Вие се чувствувате сосема убаво во вашата кожа, но вашите соработници овој ден нема да можат да го поднесат истото. Не грижете се, тоа не е ваш проблем. Доколку сте зафатени, денес, ве очекува подобрување на комуникацијата со партнерот, а доколку сте слободни особено ќе бидете заинтересирани за личноста со хороскопски знак Бик.

Девица

Доколу на работата се чувствувате премногу напнати, размислете дали освен што не ви се допаѓа работата вие се чувствувате и осамено. Понекогаш и за психичката стабилност е неопходно да се има сојузник и на работното поле. Додека пак овој ден од страна на спротивниот пол може да очекувате зачестени ласкања.

Вага

Доколку денес ви се појават некои проблеми со недвижности, паметно би било да исконтактирате личност која се разбира од истите работи. Оние кои не се во врска ќе бараат личност која ќе може да им го подобри расположението.

Шкорпија

Вашата снаодливост и денес ќе биде особено нагласена, вие едноставно не сте навикнати да губите. Врската во која се наоѓате мора да ја негувате, затоа што партнерот може да ве остави.

Стрелец

Денес наполнете ги батериите и не откажувајте се од работата, вие сте оптимист и затоа ќе успеете. Вашиот партнер денес ќе биде расположен за забава, а ќе имате и добра комуникација со припадник од хороскопскиот знак Близнаци.

Јарец

Почнувате да размислувате да заминете надвор од границите, затоа што работата која ја работите не ви носи финансиско задоволство. Воедно, денес ќе имате чувство како некоја нова љубов да ви чука на вратите, но нема да знаете дали да и' отворите.

Водолија

Иако вие сте хороскопски знак кој е хуман, денес нема да сакате да се жртвувате за некој кој не го заслужува тоа. Денес на љубовен план ќе ви е потребна личност која кај вас ќе го разбуди заспаниот Уран.

Риби

Не преценувајте го вашиот буџет за трошење, бидејќи не сте во најдобра финансиска состојба. Ако сте слободни ве очекува средба со Бик, но доколку сте зафатени внимавајте на личност која е во хороскопски знак Бик.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk