21. 10. 2010 10:31

Кемпбел си оди од модната писта

Кемпбел си оди од модната писта

 Наоми Кемпбел,светски позната манекенка решила да се збогува со модните писти. Како причина се наведуваат здравствени проблеми, боледувала од артритис.

 Лекарите и советувале повеќе да не носи високи потпетици и да прави специјални вежби за подобрување на здравствената состојба.  Кемпбел веќе изнајмила личен тренер, кој ќе и помага, објавуваат средствата за информирање.

“Црниот пантер“ како што ја нарекуваат во светот на модата го започнала на 15 години.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk