28. 10. 2010 17:34

Мис на Норвешка фаворитка за победа

Мис на Норвешка фаворитка за победа

Неколку дена пред изборот на мис на светот кој ќе се одржи на 30 октомври во кинескиот град Сања, по проценка на кладилниците „Вилијам Хил“ најголеми шанси за победа има представничката на Норвешка, Мериен Биркедал со коефициент 2,25.

Во најтесен круг на фаворити се наоѓаат и Порториканката Јара Ласанта и Американката Александриа Милс чиј коефициент е 7.

Во првобитните проценки на кладилниците, кога фаворитки беа претставничките на Бразил, Колумбија и Индија, последните десетина дена драстично се промени редоследот на фаворитките, а во прв план изби Норвежанката.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk