04. 11. 2010 17:30

Том Круз по четврти пат во „Невозможна мисија„

Том Круз по четврти пат во „Невозможна мисија„

 Холивудскиот актер Том Круз ја разоткри мистеријата околу насловот на продолжението на акциониот филм „Невозможна мисија„. Насловот на четвртото продолжение е „Мисија: невозможен протокол на духовите„.

 Том Крус отстапи од намерата од нумерирање на продолженијата од популарниот серијал, затоа што не се работи за едноставно продолжение.Почетокот на снимањето е закажан за неколку недели, меѓу другите места и во Дубаи.

Круз со филмската екипа која брои 300 членови ќе снима во највисоката зграда на светот и на коњска трка. Потоа екипата ќе се пресели во Москава, Прага и Ванкувер. Покрај Круз на филмот ќе настапат и Џереми Ренер, Џош Холовеј, Сајмон Пег, Винг Рејмс и други. Филмот во кината ќе се појави во декемви 2011 година. Круз тајниот агент го играше и во третото продолжение на „Невозможна мисија„.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk