24. 02. 2011 17:02

Современа верзија на филмот Телохранител

Современа верзија на филмот Телохранител

Студиото Ворнер објави дека се припрема новата верзија на познатиот романтичен трилер „Телохранител“ во кој главните улоги беа Кевин Костнер и Витни Хјустон.

Во оргиналната верзија од филмот, агентот на тајната служба добива задача да ја штити пејачката која ја игра Витни Хјустон, а работејки на својата задача, телохранителот се заљубува во својата клиентка.

Популарниот филм беше прикажан 1992 година и веднаш стана глобален хит со заработка од 411 милиони долари.

Во новата верзија од овој филм ќе има слична љубовна приказна, со мала измена дека телохранителот е поранешен ветеран од војната во Ирак, а заштита на пејачката му е прва задача одкако е одпуштен од војската.

„Телохранителот“ ќе открие дека светот на „Твитер“, мапата на Гугл и другите разни сајтови кои ги следат животите на славните ја прават нивната професија потешка него некогаш.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk